Świece

Świece naturalne – co musisz o nich wiedzieć?

Świece naturalne z wosku sojowego marki YEAS obok kwiaty w kolorze białym i różowym

Świece naturalne, jak sama nazwa może nam wskazywać, istnieją z nami praktycznie od samego początku. Z pewnością jednak nie każdy z nas wie, czym w zasadzie są naturalne świeczki, oraz z czego pozyskuje się do nich wosk. Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, sprawdzając przy okazji historię świec naturalnych. Sprawdzimy, jak wyglądały pierwsze świece naturalne i z czego były pozyskiwane. Odpowiemy także na to, jakie są ich atuty i dlaczego to właśnie warto stawiać na nie. Mając na rynku inne rodzaje świec i wosków wykorzystywanych do nich. Zapraszamy!

Historia świec naturalnych – czyli jak to wszystko zaczęło się od początku?

Wydawać by się mogło, że świece naturalne były z nami od zawsze. Jednak w praktyce tak nie było, ponieważ dopiero od momentu, kiedy powstały pierwsze ule, zaczęto pozyskiwać właśnie z nich naturalny wosk do realizacji świecy naturalnej.

Pozyskiwanie wosku było dość proste, ponieważ wykorzystywało się je z wysłużonych już pszczelich plastrów, które były odpowiednio przetapiane. W tym kontekście warunki dyktowała już sama natura, która w wypadku wykorzystania danego ula dawała odpowiedni podmiot do tego, aby tworzyć świeczki naturalne.

Warto przy tym wszystkim dodać, że pszczeli wosk od dawna był uważany za coś bardzo drogiego i tak też było w praktyce. Mało kto mógł się pochwalić posiadaniem pszczelego wosku, który już sam w sobie był drogi, jeśli chodzi o jego pozyskanie. Również jego właściwości miały wpływ na cenę, ponieważ były one wykorzystywane w wielu zastosowaniach. Skutkiem czego lista potrzeb i zastosowań była bardzo długa, natomiast samego materiału zawsze mniej lub bardziej brakowało.

Naturalne świece z pszczelego miodu miały także właściwości prozdrowotne. Podczas palenia się takiej świecy naturalnej, uwalniały się jony ujemne. To one były odpowiedzialna za procesy związane z oczyszczaniem powietrza w sposób naturalny. Dodatkowym atutem był charakterystyczny, słodkawy zapach, który towarzyszył procesowi palenia się takiej świecy.

Czym charakteryzują się świece naturalne i jak je wybierać?

Świeczki naturalne coraz częściej dostępne są nie tylko w sklepach internetowych, lecz także w naziemnych (również w marketach i hipermarketach). Skutkiem tego, musimy uważać podczas wyboru świec, aby nie wybrać produktu, który nie spełni naszych oczekiwań. Mowa oczywiście o czystym składzie, który jest tutaj podstawą. Podczas wyboru świecy z miodu pszczelego, powinniśmy uważać na to, aby jej skład był 100% czysty.

Producenci bowiem potrafią kombinować w tym zakresie i dorzucać do składu mały procent parafiny. Takich świec po prostu nie wybierajmy. Ponieważ nie jest to po pierwsze świeca w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia, po drugie nie jest naturalna, a po trzecie nie jest ekologiczna. Skutkiem tego, warto zawsze sprawdzać skład i wybierać jedynie świece naturalne. Które są w stu procentach ze składem wynikającym zarówno z miodu pszczelego, czy przykładowo z wosku sojowego, czy też roślinnego. Na całe szczęście w każdym wypadku producenci umieszczają informacje na etykiecie. Natomiast w sieci owa informacja jest dostępna na karcie produktu, bądź w jego specyfikacji.

Dodatkowym atutem wosku pszczelego była wydajność podczas palenia się danej świecy. Jeśli chodzi o dokładne wyniki, świeca z wosku pszczelego pali się 2 razy dłużej od świecy sojowej i 3 razy dłużej od świecy parafinowej. Skutkiem tego, otrzymujemy bardzo dobry wynik stawiając właśnie na świece naturalną.

Świece naturalne z wosków roślinnych

Kolejną grupą naturalnych wosków, są woski roślinne. Jest to bardzo znana i doceniona grupa produktów, która trafia do wszelakiej maści osób. Chcących uzyskać bardzo dobry efekt spalania, który jest w pełni zdrowy i bezpieczny dla każdego użytkownika, bez względu na swój wiek. Oferowane nam świece naturalne pochodzenia roślinnego to w głównym stopniu świece sojowe, które mają również wiele atutów, możliwych do wykorzystania. Piękny, bardzo przyjemny zapach i duża wydajność to podstawowe atuty tego produktu. Dodatkowo, to właśnie świeca naturalna z wosku sojowego jest oferowana osobom mającym astmę oraz alergię. Ponieważ owe produkty w żaden sposób nie uczulają, ani nie wpływają negatywnie na samych astmatyków. Skutkiem tego, jak najbardziej możemy postawić na świeczki sojowe.

Świece naturalne sojowe mają także jeden, bardzo istotny element, na który warto zwrócić uwagę. Palą się bardzo wolno i cechują się topnieniem w niskich temperaturach (właśnie dlatego uzyskujemy bardzo wysoką wydajność produktu). Dzięki temu śmiało możemy postawić na świece woskowe, które wydają się być wręcz idealnym rozwiązaniem dla każdego z nas.

Właściwości, które cechują świeczki naturalne

Jak już wcześniej wspomniano, świece naturalne są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego możemy je stosować także w towarzystwie dzieci bądź zwierząt domowych. Ich proces spalania pochłania bardzo znikomą ilość dwutlenku węgla, skutkiem czego są to świecie bezpieczne, oraz bardzo wydajne.

Podczas samego spalania nie ma żadnych szkodliwych związków, skutkiem czego wosk naturalny jest bardzo dobry do każdego miejsca (zarówno do pomieszczeń mniejszych jak i większych).

Ostatnim, najważniejszym elementem z poziomu widzenia użytkownika jest oczywiście ilość wersji kolorystycznych i zapachowych. Tutaj, pod względem naturalnych składników, nie brak ciekawych możliwości i indywidualnych form, które spodobają się największym fanatykom zapachów domowych.

Naturalne świece sojowe dostępne dziś są bez problemu

Dlaczego warto sięgać po świece naturalne? Ponieważ są one dostępne dziś praktycznie w każdym miejscu. Skutkiem tego, ich pozyskanie nie stanowi najmniejszego problemu dla żadnej osoby, która jest nimi zainteresowana. Co więcej, takie świece są dostępne w coraz to bardziej atrakcyjnych cenach, czego przykładem może być świeca naturalna z wosku sojowego, którą pozyskamy w niższych cenach, niż jeszcze 2-4 lata temu. Dzięki temu jest to produkt dobry właściwie pod każdym względem. Od jego jakości, poprzez dostępność i kończąc na cenie.

Oczywiście jeśli liczymy na najlepsze ceny na świece prostu z natury, warto wybierać Internet. Dzięki niskim prowizjom od sprzedaży w sieci, ceny takich świec naturalnych są bardzo niskie w porównaniu do sklepów stacjonarnych. Jest to normalne, ponieważ sklep naziemny generuje zdecydowanie więcej kosztów prowadzenia działalności, skutkiem czego jego utrzymanie jest droższe, co przekłada się na cenę produktów. Natomiast w sklepie internetowym świece naturalne są zawsze tańsze, nawet pomimo wysyłki (jeśli złożymy zamówienie, wysyłka jest dostępna za darmo).

Jak widać zdecydowanie warto sięgać po świece sojowe, które mają bardzo dużo atutów do wykorzystania. Dzięki nim będziemy mogli szybko i sprawnie poradzić sobie z polepszeniem zapachu, naszego samopoczucia a nawet i zdrowia. Wszystko z uwagi na fakt, że to właśnie świeczki naturalne eliminują nasze nerwy, dzięki czemu czujemy się zdecydowanie lepiej. Co przekłada się pozytywnie na nasz stan zdrowotny.

Biorąc pod uwagę dużą dostępność i niższe ceny, świece naturalne jak najbardziej mają sens. Skutkiem czego przekonują do siebie coraz to większe ilości klientów.

Powrót do listy

powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *