Świece

Świece do medytacji – co warto wiedzieć?

Świece do medytacji z wosku sojowego w czarnym szkle na biało czarnym stole

Życie w biegu, ciągłym niepokoju i stresie sprawiło, że zaczęliśmy poszukiwać sposobu na to, by szybko się wyciszyć i odprężyć. Jak nigdy znaczenie zaczęły zyskiwać techniki relaksacyjne, w tym na przykład medytacja. To właśnie ona pomaga złapać oddech, ukoić zszargane nerwy i osiągnąć stanu umysłu, w którym spojrzymy na wszystkie swoje problemy z bezpiecznego dystansu.

Aby jednak nam się to udało, trzeba przygotować najpierw odpowiednie miejsce i atmosferę do medytacji. Na pierwszy rzut oka może to się wydawać bardzo problematyczne. Ale okazuje się, że wystarczy odpowiednio światło i zapachy, by osiągnąć odpowiednie warunki do medytacji i to wszystko mogą zapewnić nam świece do medytacji!

Dlaczego palenie świec pomaga w medytacji?

Wielu z nas nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, ale palenie świec to zwyczaj wielu kultur. Rytuał ten pochodzi z dawnej ajurwedyjskiej praktyki religijnej, w której uważano, że światło to symbol łagodności, wiedzy oraz szczęścia. Mając na uwadze te wartości, tradycja palenia świec przetrwała w wielu kulturach i do dziś zapalamy je. By osiągnąć spokój i nabrać odwagi do działania. Zapachowe świece do medytacji uwalniają wyjątkowy aromat. Który jest w stanie pomóc nam w naturalnym osiągnięciu stanu odprężenia i równowagi duchowej. W zależności od kompozycji zapachowych, mogą wyciszyć zestresowany organizm i pomóc w relaksie. Do tego to właśnie świece są w stanie zapewnić szybsze oczyszczenie umysłu, czy pomóc w zebraniu myśli. Jeśli w takim razie po nie sięgniemy do medytacji, to również łatwiej będzie nam się skoncentrować. Poprawi nam się humor i będzie nam łatwiej stawić czoła codziennym troskom i wyzwaniom. 

Po jakie świece do medytacji warto sięgnąć?

To, że świece są w stanie pomóc nam uspokoić rozproszony umysł i osiągnąć bardziej harmonijne życie. Wcale nie oznacza, że możemy sięgnąć po przypadkowe produkty. Co więcej, możemy być pewni, że jeśli nie sięgniemy po odpowiednie produkty. To nawet najlepsze techniki medytacji nam nie będą w stanie pomóc w osiągnięciu skupienia i odprężenia. Po jakie świece zatem powinniśmy sięgnąć? Na pewno dobrym wyborem mogą okazać się naturalne świece zapachowe, a dokładniej mówiąc sojowe świece naturalne.

Świece sojowe to w 100% produkt naturalny. Do ich produkcji wykorzystuje się niezmodyfikowaną soję, bawełniane knoty oraz naturalne olejki eteryczne. Nie znajdziemy tutaj żadnych toksycznych substancji, parabenów, czy oleju palmowego, czyli dokładnie tego, co pod dostatkiem w świecach parafinowych. Dlatego za każdym razem, gdy będziemy szukali dla siebie świec do medytacji. To wybór powinien paść właśnie na te, które produkowane są z wosku sojowego.

Świece sojowe do medytacji – co mamy do wyboru i które ostatecznie wybrać?

Jeśli poświęcimy trochę czasu na zgłębienie zagadnienia, to szybko dojdziemy do wniosku, że świece do medytacji oferowane są w bardzo szerokim wyborze kompozycji zapachowych. I tak do wyboru pozostają świece wegańskie o zapachu jaśminu, drewna agarowego, lawendy, czy bergamotki. Jednak na tym nie kończą się propozycje, ponieważ do wyboru pozostają także naturalne kompozycje zapachowe z limonką, słodką pomarańczą i cynamonem, czy wanilią.

To, że wszystkie świece sojowe są jakościowe i bezpieczne w stosowaniu nie świadczy o tym, że zawsze otrzymamy ten sam efekt z medytacji. Jeśli w takim razie chcemy, by medytacja ze świecą ekologiczną skończy się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, powinniśmy sięgnąć po coś odpowiedniego dla siebie. Czym się tym razie kierować przy wyborze? Na pewno warto postawić na swoje oczekiwania, a więc na to, czego spodziewamy się po medytacji. Jeśli chcemy zapewnić sobie poprawę humoru, czy większą dawkę energii. To idealnym wyborem będzie postawienie na świece sojowe zawierające z kompozycją polnych kwiatów, w tym na przykład na z ziołowego i ciepłego geranium.

Jeśli szukamy idealnych świec naturalnych na wieczorne medytacje, które otulą nasze zmysły. To dobrym wyborem mogą okazać się z zapachem słodkiej pomarańczy i cynamonu. Zapach zapewniający spokój to wanilia, więc jeśli sięgniemy po takie świece ekologiczne, to z pewnością przywoła same pozytywne wspomnienia. Remedium na skołatane nerwy będą świece wegańskie zawierające w sobie olejek sosnowy, olejek świerkowy ,czy jałowcowy. Jeśli w takim razie będziemy szukali szybkiego ukojenia nerwów, czy naturalnego środka antydepresyjnego, to na pewno taka mieszanka będzie strzałem w dziesiątkę.

Medytacja z naturalną świeczką sojową

Skoro wiemy już, jakie świece zapewnią nam najlepsze korzyści z medytacji. To nie pozostaje nam nic innego, jak zabrać się za zakup czegoś dla siebie. I tutaj pojawia się kolejne pytanie – gdzie szukać odpowiednich świec? Z racji tego, że medytacja ze świecami stała się bardzo popularna. To również na rynku nie brakuje punktów, które w swojej ofercie mają tego typu produkty. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie świece do medytacji będą jednakowej jakości. Jak zawsze na rynku nie brakuje firm, których produkty pozostawiają wiele do życzenia. Więc jeśli nie chcemy się rozczarować, to lepiej o tym pamiętać i zawsze należy rozważniej wybierać miejsce, gdzie zdecydujemy się na zakup świec sojowych.

Na pewno nie będziemy mieli powodów do narzekań, gdy wybór padnie na profesjonalnego dystrybutora. Profesjonaliści zawsze starają się sprostać naszym oczekiwaniom, więc ostatecznie w nasze ręce trafiają jakościowe produkty. Jeśli w takim razie będziemy chcieli czerpać korzyści z medytacji ze świecami, to właśnie na profesjonalnym dystrybutorze należy się skupić. Z określeniem, który zasługuje na naszą uwagę, raczej nie będzie większych trudności, a jeśli wystąpią. To zawsze warto zebrać trochę informacji o każdym z nich, a w tym zadaniu pomoże nam Internet, jak i opinie innych klientów.

Rodzaje medytacji

Ogólnie medytacja to bardzo szerokie pojęcie, a to oznacza, że skrywa się za nią wiele różnych technik. Jeśli interesuje nam wykorzystanie świec, to warto wziąć pod uwagę rodzaje medytacji, które uwzględniają ich obecność. O jakich w takich technikach mowa? Na pewno dobrym wyborem będzie trataka, czyli praktyka skupiająca wzrok na jednym punkcie. Jej najbardziej popularną techniką jest właśnie medytacja ze świecą.

Jeśli zdecydujemy się na jej wykorzystanie, to należy umieścić sojową świecę centralnie na wprost swoich oczu. Dzięki temu sprawimy, że nastąpi integracja całego naszego mózgu (jednakowo lewej, jak i prawej półkuli). Optymalna odległość to na wyciągnięcia ramienia, ale każdy z nas może poeksperymentować z innymi odległościami. Co więcej, należy również zgasić wszystkie inne światła w pokoju i dopilnować, aby w danym miejscu nie było przeciągu. Następnie zapalamy ją i sprawdzamy, czy płomień jest spokojny.

Następnie obserwujemy płomień świecy bez mrugania i poruszania oczami, ale nie myślimy o nim. Liczy się tylko obserwacja. Po około jednej lub trzech minutach oczy mogą być zmęczone, więc można je zamknąć i obserwować powidok w swoim umyśle. Kiedy poczujemy, że oczy już zdążyły odpocząć, to powtarzamy ćwiczenie, lecz pamiętajmy, by nie stosować go dłużej niż przez dziesięć minut dziennie. Co więcej, po tym ćwiczeniu możemy też przepłukać oczu zimną wodą.

Powrót do listy

powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *