Świece

Świece do łazienki – praktyczne informacje

Świece do łazienki z wosku sojowego w czarnym szkle ze złotymi napisami na czerwonym tle

Świece do łazienki wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Do czego się je stosuje? Jakie świece łazienkowe mamy do wyboru? Po które świece warto sięgnąć i jak stworzyć w swoim domu prawdziwą strefę SPA? Tego dowiesz się z naszego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Po co nam świece do łazienki?

Czasy, kiedy traktowaliśmy łazienkę jako miejsce do codziennej toalety, już bezpowrotnie minęły. Już od pewnego czasu zauważyliśmy, że łazienka skrywa w sobie o wiele większy potencjał. Może stać się naszą prywatną strefą relaksu. To właśnie łazienka może zapewnić nam relaks i spokój. To przestrzeń, gdzie po ciężkim dniu pracy możemy się odprężyć, naładować akumulatory i zapomnieć o codziennych troskach.

Aby jednak tak się stało, należy nie tylko zadbać o porządek i zachowanie czystości w łazience. Również należy stworzyć odpowiednią atmosferę w danej przestrzeni. Na pewno dobrym wyborem będzie jakaś relaksacyjna muzyczka w tle, która będzie nam towarzyszyć w czasie kąpieli, ale nie tylko. Koniecznie musimy też pomyśleć o odpowiednim oświetleniu, czy wykorzystaniu zapachów. Możemy w tej kwestii kombinować, wykorzystywać lampki, czy inne tego typu rozwiązania, ale czy faktycznie musimy obstawiać się wszystkim dookoła?

Może lepiej sięgnąć po produkty, które zapewnią klimatyczne oświetlenie i przy okazji rozpieszczą zmysły. Zwłaszcza, że w zasięgu ręki czekają zapachowe świece do łazienki. Wystarczy dobrze rozejrzeć się w zagadnieniu, a szybko dojdziemy do wniosku, że ich wybór jest bardzo spory. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, jak i dla swojego domowego SPA. 

Świece łazienkowe – rodzaje

Trzeba przyznać, że świece łazienkowe stanowią bardzo solidną grupę produktów. Wśród nich znaleźć można klasyczne produkty, które zapewniają przyjemny klimat. Jak również świece zapachowe, które zostały wzbogacone sztucznymi esencjami, czy naturalnymi olejkami eterycznymi. W tym przypadku wyróżnić można świece łazienkowe lawendowe, które słyną ze swoich właściwości odprężających. Czy świece zapachowe waniliowe, które zachwycają swoim przyjemnym aromatem. Jednak kompozycji zapachowych znajdziemy o wiele więcej, ponieważ nie brakuje również zapachów kwiatowych, orientalnych, słodkich, czy nawet perfumowanych.

Dodatkowo poszczególne propozycje różnią się między sobą wielkością, czy kształtem. Świece bryłowe, klasyczne świece słupki, świece typu tealight, czy świece w słoiku to tylko kilka propozycji, które czekają nas do wyboru.

Nie bez znaczenia pozostaje również to, z jakich dokładnie surowców zostały wyprodukowane poszczególne świece do łazienki. Jeśli zgłębimy zagadnienie, to szybko dojdziemy do wniosku, że w tej kwestii także mamy całkiem spory wybór. W ofercie znajdziemy świece łazienkowe parafinowe, czy świece stearynowe, ale nie tylko. Nie zabrakło również naturalnych produktów, w tym na przykład świece sojowe, czy świece z wosku pszczelego. 

Jakie świeczki do łazienki wybrać?

Na pewno idealnym wyborem będzie postawienie na świece, które są bezpieczne w stosowaniu. Większość z nas może uznać, że skoro w ofercie dystrybutorów pojawiły się różne świece łazienkowe, to od nas zależy, po które ostatecznie sięgniemy. Jednak tylko świadomy wybór sprawi, że będziemy w pełni czerpać z wykorzystania świeczki do łazienki. Po jakie zatem produkty należy sięgnąć? Na pewno nie rozczarujemy się, gdy wybór padnie na naturalne świece łazienkowe. Idealnym przykładem naturalnych świec łazienkowych będą te, które pozyskuje się z niezmodyfikowanej soi.

Są pozbawione sztucznych dodatków, ani też nie zawierają w sobie toksyn. Zatem jeśli będziemy je często palić w domowym SPA, to nie musimy obawiać się o to, że w tym czasie będą uwalniać się rakotwórcze substancje do atmosfery, które dodatkowo wpływają negatywnie na nasze samopoczucie. Świece łazienkowe sojowe są w 100% bezpieczne i naturalne. Dlatego to właśnie na nich powinna skupić się nasza uwaga.

Domowe SPA ze świeczkami sojowymi

Oczywiście to nie oznacza, że od razu każda świeca sojowa będzie świetnym wyborem. Musimy również wziąć pod uwagę, że poszczególne świece oferowane są w różnych wielkościach, czy o różnych zapachach. Jest to bardzo często pomijane zagadnienie, a szkoda, ponieważ od tego, po jakie dokładnie produkty sięgniemy, zależy, czy będziemy zadowoleni z ich stosowania. Dlaczego? Większe świece zapachowe marek premium zawierają inne stężenie zapachu, niż te same świece, ale w mniejszym rozmiarze.

Oczywiście kuszące jest zapalenie bardzo mocnego, intensywnego zapachu w łazience. Ponieważ od razu dojdziemy do wniosku, że pozwoli nam szybko zneutralizować niepożądane zapachy. Jednak może być zbyt przytłaczający w małej przestrzeni i ostatecznie, zamiast nas cieszyć. To sprawi, że cały zabieg w domowym SPA nie zachęci do ponownego wykorzystania świecy. Tego na pewno byśmy nie chcieli, więc jeśli mamy małą przestrzeń. Lepiej postawić na lżejsze zapachy, które również pięknie pachną, ale nie przytłaczają. W takim razie dobrym wyborem mogą okazać się świece o zapachy morskiego powietrza, nut wodne, nuty zielone, czy na przykład zapachy, które przywołują w myślach plażę.

Zawsze też powinniśmy brać pod uwagę swoje oczekiwania. Jeśli pragniemy się odprężać w swojej strefie SPA, to nie ma sensu sięgać po świece do łazienki, które pobudzają i na odwrót. Warto dowiedzieć się, jakie właściwości mają poszczególne świece i zgodnie z tym wybrać coś dla siebie. Jeśli nie będziemy chcieli tracić cennego czasu, to dobrą praktyką jest również skorzystanie z fachowej pomocy sprzedawcy. Wybór profesjonalnego dystrybutora świec sprawi, że zapewnimy sobie dostęp do najlepszego źródła informacji, jak również do pomocy przy wyborze świec. 

Jak używać świec sojowych w łazience?

Skoro wiemy już, jakie świece łazienkowe są nam oferowane i jak powinniśmy wybrać coś dla siebie, to nie pozostaje nam nic innego, jak zabrać się testowania swojej strefy SPA. Jak używać świec łazienkowych? Jak sprawić, by domowe spa działało tak, jak tego oczekujemy? Nie jest to takie trudne, jakby się mogło wydawać. Kluczem do sukcesu będzie odpowiednie ustawienie świec. Warto pomyśleć o tym, by rozłożyć je w różnych miejscach łazienki – koło wanny, na parapecie, czy nawet na półce z kosmetykami. Jeśli nasz wybór padnie na podgrzewacze, to dodatkowo możemy ustawić je w eleganckich świecznikach. Ponieważ nie dość, że zapewnią nam bezpieczeństwo w czasie użytkowania, to jeszcze pięknie rozpraszają światło świecy.

Jeśli sięgamy po zapachowe świece sojowe, to warto wcześniej je zapalić i sprawić, by nasze domowe SPA było odpowiednio przygotowane na kąpiel. Wystarczy 10-15 minut przed kąpielą, a już w łazience unosić się będzie przyjemny zapach, który zapewni nam odprężenie, którego tak bardzo potrzebujemy po ciężkim dniu pracy. 

Do domowego SPA możemy również wykorzystać naturalne świece do masażu. W tym przypadku po ich odpowiednim podgrzaniu wykonuje się masaż woskiem na całym ciele. Nie dość, że można w ten sposób pogłębić relaks, to jeszcze zapewnimy swojej skórze ukojenie i ją odpowiednio nawilżymy.

Powrót do listy

powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *