Świece

Świece antynikotynowe – co musisz o nich wiedzieć?

Świece antynikotynowe z naturalnego wosku sojowego w kolorze czarnym i złotymi napisami na kolorowym obrusie

Czym są świece antynikotynowe i jak działają? Jak wybrać odpowiednie świece i na jakie koszty trzeba się szykować? To pytania, na które znajdziesz odpowiedzi w naszym tekście. Brzmi ciekawie? W takim razie zachęcamy do krótkiej lektury!

Czym są świece antynikotynowe?

Choć palenie powoli wychodzi z mody, to wśród nas nadal znajdą się osoby, które nie mogą obejść się bez „puszczenia dymka”. O ile palenie na zewnątrz nie jest tak nieprzyjemne dla domowników. Tak palenie w domu lub mieszkaniu, jak również samo przebywanie w zamkniętym pomieszczeniu z palaczem już potrafi skutecznie uprzykrzyć nam życie. Aby rozwiązać ten problem, wielu z nas próbowało nakłonić swoich bliskich do rzucenia palenia, ale z tym różnie bywa.

Dlatego o wiele częściej zaczęliśmy szukać pomysłu na to, jak zneutralizować nieprzyjemne zapachy lub usunąć dym tytoniowy. Widząc ogromne zapotrzebowanie takich osób, specjalistyczne firmy postanowiły wyciągnąć pomocną dłoń i zaczęły się prace nad produktem, które rozwiążą problem. I tak na rynek trafiły świece antynikotynowe, nazywane również świecami Antitabac. Z czym dokładnie mamy do czynienia? To nic innego jak świece, które są w stanie skutecznie neutralizować dym tytoniowy.

Jeśli w takim razie po nie sięgniemy, to możemy być pewni, że już nigdy nie będziemy musieli martwić się podobnymi problemami. Nawet jeśli w naszym otoczeniu ktoś pali papierosy, to my nie będziemy musieli wąchać zapachu. Bo świece zapachowe szybko pomogą nam go usunąć z powietrza.

Jak działają świeczki antynikotynowe?

Okazuje się, że mamy do czynienia ze specjalnie opracowanym rodzajem świec. W ich składzie znajdziemy enzymy, które potrafią wychwycić nieprzyjemne zapachy, by następnie usunąć je z powietrza. Efektem tego będzie przyjemny aromat we wnętrzu i neutralizacja aromatu dymu tytoniowego. Więc ostatecznie to my będziemy mieli powody do radości.

Oczywiście musimy liczyć się z tym, że są to świece, które potrafią pozbyć się z powietrza nieprzyjemnego zapachu. Nie możemy oczekiwać, że te same świece sprawią, że powietrze oczyści się również ze szkodliwych cząsteczek, które zawarte są w dymie tytoniowym. Oznacza to, że to, co szkodliwe nadal będzie krążyć w powietrzu, więc konsekwencje biernego palenia pozostają bez zmian.

Świeca antynikotynowa – rodzaje

Dostępnych jest wiele rodzajów świec zapachowych, które mogą neutralizować zapach dymu tytoniowego. Przede wszystkim różnią się między sobą użytym woskiem. Do wyboru mamy świece z wosku naturalnego, wosku roślinnego, jak również z wosku parafinowego. Każda marka oferuje również inne zapachy antynikotynowe, o większym i mniejszym stężeniu. Co przekłada się również na to, czy ostatecznie zapach będzie delikatniejszy, czy nieco mocniejszy.

Co więcej, świece antynikotynowe różnią się również wielkością, czy kształtem. W tym przypadku wyróżnić można świeczki antynikotynowe w małych słoikach, świeczki antynikotynowe typy tealighty, świeczki w dużych słojach, czy nawet świeczki antynikotynowe w szkle z kloszem.

Świece sojowe antynikotynowe – które warto brać pod uwagę?

Wydawać by się mogło, że każda świeca antynikotynowa będzie w stanie usunąć z pomieszczenia zapach dymu tytoniowego. Niestety nic bardziej mylnego. Musimy liczyć się z tym, że klasyczne świece antynikotynowe zakryją zapach, gdy będą palone, ale tuż po ich wygaszeniu, zapach dymu może powrócić. Co więcej, palenie niektórych świec wcale nie pomaga, tylko pogarsza nasze położenie. Ponieważ może chwilowo maskują nieprzyjemny zapach papierosów, ale w czasie palenia emitują do atmosfery bardzo szkodliwe związki, często rakotwórcze.

Są one bardzo szkodliwe, zwłaszcza gdy wdychamy je w zamkniętych i słabo wentylowanych pomieszczeniach. Długotrwałe wystawienie na wpływ takich związków może się zatem dla nas bardzo źle skończyć. Więc warto mieć świadomość, że nie wszystkie świece będą idealnym wyborem. Zdecydowanie odradza się sięganiem po świece parafinowe, jak i po świece stearynowe, ponieważ one w swoim składzie również często zawierają parafinę.

Naturalne świeczki neutralizujące dym tytoniowy

Jakich zatem produktów warto nabyć? Jeśli chcemy cieszyć się z dobroczynnego palenia świec antynikotynowych, to nasz wybór zawsze powinien paść na naturalne produkty. Za takie możemy uznać na pewno świece sojowe, które produkuje się z wolnej od jakichkolwiek toksyn soi. Co więcej, to właśnie świece sojowe często wzbogacona są o naturalne olejki eteryczne, więc nie dość, że skutecznie zneutralizują zapach dymu tytoniowego. To jeszcze sprawią, że w naszych wnętrzach będzie unosił się przyjemny aromat.

Przy wyborze należy zwrócić uwagę na samo stężenie zapachu świecy. W tej kwestii kryterium wyboru powinno być zależne od wielkości przestrzeni, jaką posiadamy w swoim domu lub mieszkaniu. Jeśli szukamy świec do małych pomieszczeń, to lepszym wyborem będzie wykorzystanie świecy o mniejszym stężeniu zapachu, ponieważ w ten sposób nie będzie dla nas drażniący. Z kolei w dużych pomieszczeniach lepiej wybierać świece o wyższym stężeniu zapachu. Ponieważ świece o małych stężeniu mogłyby nie sprawdzić się w powierzonym im zadaniu, a to oznacza, że nawet dobry produkt nie byłby w stanie neutralizować zapachu dymu tytoniowego. 

Świeczka antynikotynowa – koszty

A co z kosztami? Z jakimi wydatkami należy się liczyć, gdy będziemy myśleli o zakupie świec neutralizujących dym tytoniowy? Trzeba przyznać, że zakres cen bywa tak szeroki, jak ilość firm działających na rynku. Musimy liczyć się z tym, że cena za świeczki antynikotynowe będzie zależała w dużej mierze od tego, na jakie dokładnie produkty się zdecydujemy. Na pewno świeczki antynikotynowe parafinowe, czy stearynowe będą tańsze, ale pamiętajmy, że ich stosowanie nie wychodzi nam na korzyść, więc taki zakup będzie tylko stratą pieniędzy.

O wiele lepiej postawić na świeczki sojowe. Niestety mogą okazać się nieco droższe, niż pozostałe produkty z tej serii. Ale są bezpieczne w stosowaniu i nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia, dla zdrowia dzieci, czy nawet zwierząt. Poza tym najlepsze świeczki sojowe zapewniają palenie przez wiele godzin, nawet do pięćdziesięciu godzin, czy więcej. Więc jeśli nasz wybór padnie na takie świeczki, to możemy być pewni, że i tak to będzie produkt, który będzie nam dobrze służył przez długi czas.

Świece antynikotynowe – gdzie kupować?

Gdzie kupić dla siebie świece antynikotynowe? Gdzie rozejrzeć się za czymś dla siebie? W tej kwestii również mamy dowolność wyboru, ponieważ aktualnie świeczki antynikotynowe oferowane  są jednakowo online, jak i stacjonarnie. Na pewno zakupy w sieci mogą okazać się wygodniejsze, ponieważ w ten sposób będziemy mogli poszukać odpowiednich świeczek antynikotynowych w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. A jedyne, czego będziemy potrzebowali, to telefonu z dostępem do sieci, czy nawet laptopa.

Jednak stacjonarnie także czekają sklepy, które mogą dostarczyć nam odpowiednie produkty. Ważne, aby zdecydować się na skorzystanie z oferty profesjonalnego dystrybutora. Ponieważ to właśnie on zapewni nam najlepsze świeczki neutralizujące dym tytoniowy.

Powrót do listy

powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *