PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCE ŚWIEC SOJOWYCH

Świeca sojowa pali się około 40 godzin natomiast zalecamy, aby nie palić świecy jednorazowo dłużej niż 4 godziny.

Świeczka sojowa nie powinna się kopcić.

Szkło nagrzewa się delikatnie. Nie zalecamy przenoszenia świecy w czasie palenia oraz bezpośrednio po zgaszeniu. Radzimy odczekać do całkowitego ostygnięcia.

Tak. Jest to produkt bezpieczny. Wszystkie składniki są naturalnego pochodzenia. Przypominamy jedynie, że produkt nie nadaje się do spożycia i należy trzymać go w bezpiecznej odległości aby zapobiec poparzeniom.

Świeca powinna stać na płaskiej, równej powierzchni oraz w pomieszczeniu bez przeciągów i mocnego nawiewu.

Świece sojowe YEAS są zdatne do użytku przez ok 2-3 lata od  momentu ich wyprodukowania. Trzeba pamiętać, że czas przechowywania wpływa na jakość zapachu. Aromat z wosku uwalnia się cały czas nawet przy niezapalonej świecy. Jest to proces dyfuzji na który nie mamy wpływu. Intensywność zapachu będzie mniejsza im świeca jest starsza. Zalecamy przechowywanie w temperaturze do 25ºC oraz nie zalecamy zamrażać lub wystawiać na działanie skrajnie niskich temperatur. Nie należy również eksponować świecy na słońcu.  Najlepsze do przechowywania będzie zacienione i suche miejsce. Jeśli świeca nie będzie używana przez dłuższy czas można owinąć ją szczelnie folią spożywczą co ograniczy dostęp powietrza i “ucieczkę” zapachu.

Kady zapach jest mieszanką wielu nut zapachowych np. Mango składa się z nut: wyciśnięta cytryna, biała brzoskwinia, mandarynka, soczyste mango, trzcina cukrowa, złoty bursztyn, jasna wanilia. Prosimy o zapoznanie się z opisem każdego zapachu i poznaniu szczegółowych nut zapachowych.

Zdmuchnąć płomień lub ograniczyć dostęp tlenu za pomocą kapturka do gaszenia świec. Nie dotykać knota.