Świece sojowe naturalne, ekologiczne, wegańskie

Świece sojowe idealnie wpisują się w nasze dzisiejsze potrzeby. Dzięki nim możemy w pełni bezpieczny sposób korzystać z produktów wykonanych z wosku, które uzupełniają naszą przestrzeń o piękny zapach, który towarzyszy nam przez wiele godzin. Świeca sojowa jest własnoręcznie robiona, ekologiczna, naturalna i wegańska. Sprawdź ponad 50 wyjątkowych zapachów świec sojowych YEAS Candle. Wejdź w wybraną kategorię świec: Kwiatowe, Orientalne, Owocowe, Perfumowane, Premium, Słodkie, Świąteczne, Ziołowe!
Strona główna » Świece Sojowe

Wyświetlanie 1–12 z 35 wyników

Świeca sojowa hitem tego roku!

Polacy od kilku lat stawiają na świece sojowe, które są świetną alternatywą dla wszystkich innych świec, wykonywanych z gorszych tworzyw. Niegdyś świece były wykonywane z tłuszczu zwierzęcego, co dziś jest dla wielu z nas niedopuszczalne. Podobnie jak korzystanie ze świec z parafiny, które są bardzo szkodliwe zarówno dla nas, jak i dla środowiska, w którym się znajdujemy. Aby uniknąć przykrych konsekwencji korzystania ze świec, będzie potrzebna nam świeca sojowa, która jest w pełni wegańska i ekologiczna!

Dlaczego stawiamy właśnie na świece sojowe?

Odpowiedź jest bardzo prosta! Jest to jedyna wersja świecy, która jest w pełni ekologiczna i wegańska. Dzięki temu nie stwarza zagrożenia dla nas, jako dla użytkowników, oraz dla środowiska, jako pochłaniacz dwutlenku węgla. Jeśli już przy nim jesteśmy, warto dodać że ilość dwutlenku węgla wypalana dzięki świecy sojowej jest najmniejsza w porównaniu do wszystkich innych gatunków świec. Niestety nie da się w stu procentach wyeliminować dwutlenku węgla ze świecy, lecz da się go maksymalnie zmarginalizować, co ma miejsce w wypadku świecy sojowej.

Z czego wykonana jest świeca sojowa? Odpowiadamy!

Dla nowych klientów warto poruszyć kwestie składu świecy sojowej. Świece sojowe wykonane są z ekologicznego wosku sojowego, który jest w pełni naturalny. Co za tym idzie, jest także w pełni bezpieczny dla nas, naszego otoczenia, a także dla środowiska.

Specjalny olej sojowy, uzyskiwany jest z nasion, poprzez ich wyciśnięcie i utwardzenie. Skutkiem tego, zastosowany olej sojowy jest w stu procentach nieszkodliwy dla człowieka. Ważną uwagę należy zwrócić na to, że to właśnie olej sojowy wykazuje lecznicze działanie, które wykorzystuje się zarówno w aromaterapii jak i w medycynie estetycznej, bądź kosmetyce.

Dzięki w pełni naturalnemu składowi, podczas palenia nie wydzielają się do naszej atmosfery żadne substancje szkodliwe, które powodowałyby zanieczyszczenie środowiska. Dodatkowo świeca sojowa jest w pełni biodegradowalna. Wszystko dzięki pochodzeniu roślinnym, które nie zawiera żadnych pierwiastków zwierzęcych. Skutkiem tego, jest to przedmiot odpowiedni dla wegan.

Świeczki sojowe i ich rodzaje

Warto poruszyć także kwestię rodzajów świeczek sojowych, ponieważ jest ich kilka. Dzięki wzrostowi zainteresowania producenci dbają o szeroki wybór dla klientów, którzy poszukują w pełni naturalnych i bezpiecznych świec. Skutkiem tego, do sprzedaży trafiają zupełnie nowe świece, które również posiadają bardzo ciekawe możliwości do wykorzystania.

Największą grupę tworzą oczywiście świece sojowe z dodatkami naturalnych aromatów, bądź olejków eterycznych. Dzięki nim uzyskujemy piękne zapachy, które są idealnym dodatkiem do każdego wnętrza. Zapachy utrzymują się bardzo długo i są dobrze wyczuwalne zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Dzięki zastosowaniu świec sojowych, aromaty utrzymują się zdecydowanie dłużej, ale także są i bardziej odczuwalne w powietrzu. Dodatkowo szeroka grupa aromatów daje nam możliwość znalezienia mnóstwa innych, zupełnie nowych inspiracji zapachowych dla naszego domu lub mieszkania.

Świeca sojowa a jej bezpieczeństwo dla dzieci i chorych

Kolejnym, bardzo istotnym aspektem są nasze dzieci. Na całe szczęście świece sojowe są także w pełni bezpieczne dla najmłodszych mieszkańców naszego domu. Kolejnym aspektem jest fakt, że świece sojowe możemy spokojnie wykorzystywać w momencie, w którym w naszych pomieszczeniach są alergicy. Jeśli również i my jesteśmy alergikami, bez problemu możemy kupić i stosować świecę sojową, ponieważ nie jest ona w żaden sposób alergiczna.

Kolejną grupą, która może sięgać po świeczki sojowe są astmatycy. Badania jasno wykazały, że świeczka sojowa nie stanowi problemów dla osób, które są chore na astmę. Skutkiem czego, jest to także i dla nich w pełni bezpieczny produkt do codziennego stosowania w domu lub w mieszkaniu.

Świeca sojowa jest dziś bardzo modna!

Warto nadmienić, że świece sojowe są rekomendowane także dla osób, które chcą być w pełni modne i korzystać z zupełnie nowych i bardzo funkcjonalnych rozwiązań. Za takie śmiało można uważać świeczki sojowe, albowiem te wpisują się we wszystkie dzisiejsze potrzeby zwykłych osób, jak i aktywistów walczących o lepsze życie naszej ziemi. Świeca sojowa jest tego idealnym przykładem, ponieważ wykorzystuje wszystkie nowe i bardzo dobre dla ziemi rozwiązania wykorzystywane w produkcji. Skutkiem tego, uzyskujemy i korzystamy z produktu, w pełni bezpiecznego dla nas, oraz dla naszej ziemi.

Dla osób ceniących sobie aspekty praktyczne, warto dodać, że świeczki sojowe są zdecydowanie bardziej wydajne od świec parafinowych. Świeca sojowa pali się bowiem dwa razy dłużej, niż świece wykonane z parafiny, o takiej samej objętości.